Projekty s lokálním impaktem

Představujeme školní projekty, které vznikly v rámci projektu Social Impact of Climate Rules.

Na této stránce také naleznete metodiku pro realizaci žákovských projektů a dozvíte se, jak je možné na vzniklé projekty navázat a využít potřebné zdroje a vybavení.

Workshop na téma školní projekty

Projektová metodika Design Thinking

Při realizaci projektů s lokálním dopadem jsme využili metodiku Design Thinking, která je velmi vhodná při řešení problémů různých sociální skupin. Na základě Design Thinking jsme žáky provedli od poznání zákazníka, přes nápady řešení problému až k úspěšné realizaci.

Zpřístupnění světa pomocí VR

Realizujeme projekt s lokálním impaktem “Zpřístupnění světa pomocí VR”. Jsme tým gymnazistů z Gymnázium Arabská, který chce otevřít nepřístupný svět pro všechny …

Natáčíme 360 videa v galeriích a následně děláme workshopy – představení videí plus dalších informací o daném místě, např. galerie a informace o galerii, autorech, …
Workshopy realizujeme pro komunitní centra, seniory a lidi, kteří nemají možnost dané místa navštívit. Plánujeme i workshopy pro děti na základních školách.

Užitečné odkazy

Celý projekt přinesl nevšední a zajímavý zážitek pro komunitní centru a zároveň obrovské zkušenosti pro žáky gymnázia.

Nabízíme pražským školám možnost využít koncept projektu včetně zapůjčení VR setů pro možnost realizace workshopů.

Problémová křižovatka – virtuální dvojče

Žákovský projekt na ZŠ Vitae – cílem našeho školního projektu bylo:

  • zmapovat problematickou křižovatku v blízkosti naší školy,
  • vymyslet, a také sesbírat návrhy na možné úpravy,
  • připravit 3D model pro VR, včetně možných řešení,
  • zorganizovat preventivní akci pro žáky naší školy napodporu bezpečnosti .

Užitečné odkazy

Nabízíme pražským školám možnost využít koncept projektu – framework virtuálního dvojčete pro Unity i zapůjčení VR setů pro možnost realizace workshopů.

Vlog
pro nás nejen o nás

Nápad moderní formou informovat o dění kolem nás i možnost šířit důležité myšlenky formou vlogu se zrodil na Gymnázium Jana Keplera.

Natáčíme vlog o tématech, které zajímají nejen mladou generaci

Užitečné odkazy

Nabízíme pražským školám možnost zapůjčení vybavení pro vlog – speciální kameru, stativy včetně osvětlení a také možnost realizace workshopů. Nebo máte náměty na vlog seriál?

Hydroponické farmy

Projekt vychází z původního nápadu žáků ZŠ Barrandov na Kavárnu s dobrým úmyslem na naší škole, kde jsme chtěli představovat různé technologie a jejich vliv na naše životy. Nakonec jsme zvolili možnost vybudovat vertikální farmy – vnitřní i venkovní – od firmy ForestBit.
Firma ForestBit se specializuje na udržitelné městské zemědělství a environmentální audity. Jeho zelené systémy jsou vhodné pro vnitřní i venkovní použití a pomáhají zlepšovat klima města, snižovat emise oxidu uhličitého a spotřebu vody a plastů.

  • Žáci si zkouší v rámci povinně volitelného předmětu Ekologický seminář pěstovat hydroponicky rostliny ve vertikální farmě – tedy ve vodě s živným roztokem v patrech nad sebou s umělým osvětlením 13 h denně
  • Seznamují se s úsporným a velmi progresivním způsobem pěstování
  • Část vertikální farmy si sami poskládali dohromady, zjistili potřebný objem vody pro naplnění
  • Pravidelně vedou fotodokumentaci svých rostlin, kontrolují hodnoty teploty, pH a EC, abychom vše drželi na optimálních hodnotách zjištěných v rámci výuky.

Užitečné odkazy

Nabízíme pražským školám možnost exkurze a také možnost realizace workshopů na téma hydroponie.

Metodiky vznikly v rámci projektu Social impact of Climate rules a jsou určené pro pedagogy a studenty základních a středních škol. Projekt byl financován z Operačního programu Praha – pól růstu ČR s cílem rozvoje kompetencí k udržitelnému rozvoji se sociálním přesahem a rozšířením praktických schopností žáků v rámci hl. m. Prahy.